Witam na moim blogu

Mam na imię Igor. Mam 10 lat. Od rodziców dostałem sporą kolekcję pocztówek z całego świata, zaczynała ją zbierać jeszcze moja babcia.

Postanawiałem zbierać pocztówki tematyczne oraz z miejsc, które odwiedziłem i będę dane miejsca opisywał. Na razie zwiedzam Polskę z rodzicami i z siostrą. Lubimy zwiedzać miejsca niedostępne i nieoczywiste ;)

W mojej kolekcji są pocztówki, na których są np.:

- pocztówki związane z piłką nożną (szczególnie Euro, stadiony na świecie oraz piłkarzy). Jestem fanem Pogodni Szczecin oraz kocham zagraniczny klub FC Barcelona, a moim ulubionym piłkarzem jest oczywiście Lionel Messi.

- zbieram pocztówki z kategorii wieże (np. telewizyjne, latarnie, wieże kościołów), wiatraki

- stare samochody, motory, tramwaje, trolejbusy, samoloty, pociągi,

- pocztówki z muzeów komunikacji, pocztówki ze stacjami paliw,

- pocztówki z ciekawych znanych miejsc na świecie (Big Ben, Wieża Eiffla, Krzywa Wieża w Pizie, Statua Wolności, Biały Dom, Kreml i itd. ) oraz pocztówki związane ze Szczecinem.

środa, 29 lutego 2012

#11 Norymberga - Nürnberg


Ta pocztówka przybyła do nas z Norymbergii, Niemcy.
556 km pokonała w 10 dni!

Ciekawostką w mieście jest Muzeum Kolei oraz duży Muzeum Zabawek, trzeba będzie zdobyć tam pocztówki!

"Muzeum Niemieckich Kolei (Deutsche-Bahn-Museum) otwarto w 1899 roku jako królewsko-bawarskie muzeum kolei żelaznych i jest ono najstarszą tego rodzaju placówką w Niemczech. Można tu podziwiać eksponaty pochodzące z ponad 160-letniej historii kolejnictwa. W unikatowej kolekcji zabytkowych pojazdów szynowych znajdują się między innymi legendarny Adler, pierwsza lokomotywa w ogóle, pruska lokomotywa G3, bawarska lokomotywa dla pociągów pospiesznych S2/6 czy nowoczesna ICE3: to kamienie milowe rozwoju – nie tylko kolejnictwa, ale calej nowoczesnej mobilności. Na powierzchni tysiąca m.kw. wystawa „Kolej – świat przeżyć” przybliża problematykę kolejnictwa w sposób przystępny i zabawny – atrakcyjny przede wszystkim dla młodszych pokoleń zwiedzających.

500 lat dziecięcych marzeń: miasto zabawek 

Już w średniowieczu na jarmarku bożonarodzeniowym w Norymberdze handlowano dziecięcymi zabawkami, ponieważ miasto zamieszkiwało wielu lalkarzy. Do rangi ostoi zabawkarstwa Norymberga rozwijała się od 16 wieku, gdy wielu rzemieślników zaczęło zajmować się także wyrobem przedmiotów miniaturowych i zabawek. Okazałe domki dla lalek można i dzisiaj podziwiać w Muzeum Zabawek (Spielzeugmuseum), a także w Germańskim Muzeum Narodowym (Germanisches Nationalmuseum). Światowy rozgłos miasto zyskało w 19 wieku dzięki przemysłowej produkcji zabawek i gier, a od 1950 roku w Norymberdze odbywają się najważniejsze na świecie targi zabawek."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz